Jakie składniki znajdziemy w odżywkach do rzęs?

aplikacja odżywki do rzęs

Aby nasze rzęsy były mocne i zdrowe – powinnyśmy o nie dbać na różne sposoby. Najpopularniejszym z nich jest jednak używanie specjalnych odżywek, które pomogą nam utrzymać przez jak najdłuższy czas żywotność włosków, a co za tym idzie – pozwolą im wyrosnąć na jak najdłuższe.

Kiedy idziemy do drogerii lub zamawiamy naszą ulubioną odżywkę przez Internet – rzadko myślimy o tym, co znajduje się w jej składzie. A powinnyśmy! Przecież składniki, które wprowadzamy pod naszą skórę, a więc do mieszków włosowych rzęs, oddziałują na nasz organizm.

Dziś skupimy się na kilku najważniejszych składnikach zawartych w dobrych odżywkach do rzęs:

 

odżywka do rzęs
źródło: Amazing Lashes

Biotyna – królowa w odżywianiu

Biotyną nazywamy witaminę H, która ma realny wpływ na żywotność naszych włosków. Dzięki cząsteczkom siarki (tak!) pozwala na naturalną odbudowę rzęs oraz cebulek. Siarka bowiem jest potrzebna do kreowania się kolagenu, który przecież jest jednym z budulców wytworów naszej skóry – takich jak włosy oraz paznokcie. Witamina H ponadto dobrze wpływa na wzrost zarówno rzęs jak i brwi. Dzięki niej nasze rzęsy będą rosły szybciej.

 

Peptydy – działamy od wewnątrz

Dzięki peptydom, a więc polimerom aminokwasów, możemy dotrzeć do głębokich warstw naszej skóry i stamtąd podziałać na stymulację określonych procesów, które chcielibyśmy uzyskać. W ten sposób mamy realną możliwość stwarzania cebulkom oraz rzęsom lepszych warunków do życia i wzrostu. To z kolei wpływa na długość rzęs, ich gęstość oraz mocną warstwę zewnętrzną.

 

Bimatoprost – kilka funkcji w jednej substancji

odżwyka do rzęsO bimatoproście można mówić wiele. Jest to jednak substancja odżywcza, której głównym zadaniem jest wzmacnianie rzęs oraz wydłużanie czasu ich żywotności, a co za tym idzie – wydłużanie ich. Dodatkowym atutem jest fakt wpływu bimatoprostu na ilość włosków oraz ich grubość! W kuluarach kosmetycznych słyszy się także o tym, że składnik ten może nawet przyciemnić nasze rzęsy, dodając im głębi. Mimo że powoduje on sporo kontrowersji – jest bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Wskazują na to liczne testy okulistyczno-dermatologiczne.