Mezoterapia igłowa od A do Z

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim poprawienie kondycji skóry. Specjalnie dobrane koktajle odżywcze docierają bezpośrednio w głąb skóry, gdzie z wiadomych przyczyn nie może dotrzeć żaden krem odmładzający.

Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa jest w 100% naturalnym zabiegiem, dzięki któremu można zredukować zmarszczki mimiczne i zabezpieczyć swoją skórę przed negatywnym działaniem różnorodnych czynników środowiskowych. Wprowadzone pod skórę substancje aktywne mają za zadanie przyśpieszyć produkcję kolagenu i elastyny. W dzisiejszych czasach zabieg ten wykorzystywany jest nie tylko w celu odmłodzenia skór, ale również do zwalczania rozstępów i cellulitu. Sporą zaletą mezoterapii jest przede wszystkim to, że zabieg można wykonać nie tylko na twarzy, ale praktycznie na każdej części ciała. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się jednak zabiegi na twarzy, dekolcie i szyi.

Co tak naprawdę zawierają magiczne koktajle?

Współczesna medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też koktajle do mezoterapii są cały czas udoskonalane. Obecnie większość preparatów w swoim składzie zawiera głównie kwas hialuronowy i indywidualne dobrane składniki pod danego pacjenta. W zależności od potrzeb koktajl może zawierać w swoim składzie witaminy, peptydy, substancje czynne albo aminokwasy. W mezoterapii olbrzymią rolę odgrywa również osocze bogatopłytkowe. Mowa tutaj oczywiście o krwi pacjenta, która po pobraniu jest odwirowana i ponownie wstrzyknięta pod skórę. Osocze może pochwalić się drogocennymi właściwościami regeneracyjnymi. Jest to w chwili obecnej jeden z najskuteczniejszych sposobów na odmładzanie skóry.

Dla kogo?

Mezoterapia igłowa jest idealnym wyborem dla tych osób, które nie są zadowolone ze stanu swojej skóry. Mowa tutaj przede wszystkim o cerze szarej i zmęczonej, gdzie można zauważyć wyraźne oznaki starzenia. Z mezoterapii bardzo często korzystają kobiety po urodzeniu dziecka, które zmagają się z rozstępami. Dzięki mezoterapii można pozbyć się nieprzyjemnego dla oka cellulitu albo różnorodnych blizn. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że mezoterapia igłowa może powstrzymać wypadanie włosów. Substancje aktywne wstrzykiwane pod skórę mogą znacząco wzmocnić cebulki włosów. Z mezoterapii nie mogą skorzystać jedynie kobiety w ciąży, osoby z infekcjami skórnymi albo osoby, które zmagają się z cukrzycą. Uważać muszą również osoby, które stosują leki obniżające krzepliwość krwi.

Więcej znajdziesz na https://drmarcinnowak.pl/oferta/mezoterapia-iglowa/