Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kurtki puchowej?

29 listopada 2022

W okresie jesiennym i zimowym warto dobrać odpowiednią odzież, aby zapewnić sobie ciepło połączone z pięknym wyglądem. Dotyczy to w sposób szczególny osób, które na zewnątrz spędzają sporo czasu. Ważnym elementem stylizacji w tym okresie roku są okrycia wierzchnie: kurtki zimowe damskie, płaszcze i poncza. Dzięki nim można nie tylko skutecznie ochronić się przed mrozem, ale również przed deszczem czy śniegiem. W przypadku zakupu kurtki zimowej należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Ostrożnie dobierając wypełnienie, materiał i fason można nabyć okrycie, które służyć będzie przez kilka sezonów bez utraty swoich właściwości grzewczych i estetycznych. Na jakie tkaniny warto zwrócić uwagę gdy chce się kupić zimową kurtkę? Czy lepiej wybrać okrycie wypełnione puchem czy tworzywem sztucznym? Jakie fasony są najmodniejsze w tym sezonie, gdy chodzi o kurtki puchowe damskie?

Tkanina idealna na kurtkę zimową – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poza ciepłem, kurtka zimowa powinna zapewniać również ochronę przed deszczem i śniegiem. Z tego powodu okrycia tego typu nie są wykonywane z porowatych tkanin naturalnych, a ze sztucznych materiałów o bardzo drobnych splotach. Śnieg i deszcz będą się zsuwać z wiskozy zmieszanej z poliestrem. Z tego powodu warto każde okrycie dotknąć przed dokonaniem zakupu. Kurtki puchowe damskie lepiej jest zatem kupować stacjonarnie niż przez Internet. W ostatnich sezonach coraz popularniejsze jest pokrywanie tkanin cienką warstwą plastiku – okrycie staje się wtedy zupełnie wodoodporne oraz lepiej chroni przed wiatrem. 

Kurtki puchowe damskie czy te wypełnione tworzywem sztucznym – co wybrać na siarczyste mrozy?

Gdy chodzi o kurtki zimowe dla kobiet, można je zakupić z dwoma rodzajami wypełnień: puchowym i syntetycznym. Kurtki puchowe damskie są nieco droższym rozwiązaniem, ale zapewniają dużo lepszą izolację termiczną. Co więcej puch pozwala na swobodne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz okrycia. Kurtki z wypełnieniem syntetycznym są lżejsze, łatwiejsze w praniu i tańsze. W zależności od preferencji należy wybrać to, co dla nas najlepsze. 

Najmodniejsze fasony kurtek zimowych – na jakie kroje warto zwrócić uwagę?

W ciągu kilku minionych sezonów najpopularniejsze były krótkie kurtki. Aktualnie coraz większa liczba projektantów przygotowuje okrycia nieco dłuższe, o bardziej eleganckim kroju zbliżonym do płaszcza. Ze względu na wypełnienie kurtki puchowe damskie są nieco bezkształtne, dlatego osoby krępe powinny wybrać taki z wycięciem w talii – optycznie nada to sylwetce harmonii. Modne i funkcjonalne są kurtki wyposażone w kaptury – to nie tylko atrakcyjny wizualnie element, ale również doskonała ochrona przed śniegiem czy deszczem. 

Przede wszystkim wygoda – szczególnie zimą

Chociaż atrakcyjny wygląd jest bardzo istotny, zima jest porą roku, w czasie której najważniejsze jest dbanie o swój fizyczny komfort. Lepiej wybierać zatem rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb – nawet gdy kurtka nie podkreśla wszystkich atutów figury, ale jest ciepła i chroni przed deszczem, jest ona najlepszym wyborem na zimowe dni.

Redakcja obliczaurody.pl

Redakcja "Oblicza Urody" to zespół entuzjastów, którzy łączą swoją pasję do zdrowego stylu życia, mody i urody z profesjonalnym podejściem do tworzenia treści. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać użytkownikom rzetelne informacje, praktyczne porady i najnowsze trendy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kurtki dziewczęce
shopper bag

5 modnych shopper bag w tym sezonie

21 października 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

shopper bag