Odsysanie tłuszczu – sposób na zgrabną sylwetkę?

Zgrabna sylwetka bez grama tłuszczu to ideał piękna z jakim mamy obecnie do czynienia w telewizji, prasie oraz Internecie. Dla wielu to cel nieosiągalny z bardzo wielu względów. Rygorystyczna dieta i zdrowe odżywianie to dość ciężki nawyk do wyrobienia w zabieganym, codziennym życiu. Trudno też znaleźć odpowiednią ilość czasu na właściwie dobrane ćwiczenia, które wspomogą proces odchudzania i pracy nad sylwetką.

Ćwiczenia i dieta to jednak pierwszy krok. Są zabiegi, które w dalszym etapie są w stanie wspomóc dążenie do celu. Spalanie tłuszczu nie jest prosta, a są takie partie, które uparcie nie chcą współpracować. Stąd popularność takich zabiegów estetycznych jak odsysanie tłuszczu z brzucha. Wielu błędnie myśli, że sam zabieg wystarczy dla osiągnięcia sylwetki marzeń. To jednak sposób pośredni. Wspomniany wcześniej zdrowy tryb życia jest niezbędny przed jak i po wykonaniu zabiegu. W końcu nikt nie chce, aby efekt wrócił do stanu poprzedniego wraz z upływem czasu. Sam zabieg jest sposobem na usuwanie nadmiaru tłuszczu z wybranych okolic ciała. To sposób na modelowanie sylwetki przy zmianie kształtu i proporcji.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz zleca potrzebne badania oraz oznacza miejsca, które nadają się do operacji. Najczęściej chodzi o okolice brzucha, bioder, talii, uda, ramiona czy nawet podbródek. Pacjent poddawany jest także terapii antybiotykowej i przeciwzakrzepowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i może potrwać nawet do 3 godzin. Po zabiegu pacjent musi nosić specjalne ubranie uciskające, które ma doprowadzić do prawidłowego obkurczania się skóry w miejscu odsysania tłuszczu oraz zredukuje obrzęk. Ubranie należy nosić przez kolejne 6 tygodni. Pełne efekty widzi się dopiero po 2, a nawet 3 miesiącach.

Odsysanie tłuszczu to skomplikowany zabieg, który wiąże się z długim czasem rekonwalescencji. Decydując się na zabieg należy udać się do specjalisty – najlepiej chirurga plastycznego – który ma doświadczenie w tej dziedzinie medycyny.