Perfumy marki Kenzo – krótka historia

Kenzo to jedna z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Założył ją Kenzo Takada w 1964 roku początkowo pod nazwą Jungle Jap. Projektant szybko zyskał popularność ze względu na swój oryginalny, kolorowy styl. Jak wygląda historia marki?

Kenzo Takada — japoński rewolucjonista

Kenzo Takada urodził się w 1939 roku w Japonii. Jego początki nie były łatwe, ponieważ w „kraju kwitnącej wiśni”w tamtych czasach projektantkami mogły zostać wyłącznie kobiety. W dodatku konserwatywne społeczeństwo nie było gotowe na kreatywność Takady. Dlatego młodzieniec zdecydował się studiować poezję i literaturę. Jednak z fascynacją przeglądał podręczniki i magazyny modowe siostry, która studiowała projektowanie ubioru.

W końcu los uśmiechnął się do Kenzo i okazało się, że uczelnia Bunka Fashion College zaczęła rekrutować również mężczyzn. Takada szybko więc przeprowadził się do Tokio, aby studiować wymarzony kierunek, a w 1960 roku otrzymał prestiżową nagrodę Soen. Dzięki temu mógł zacząć pracę przy projektowaniu damskich sylwetek dla domu towarowego w Tokio.

Kenzo — historia marki

Po ukończeniu uczelni Kenzo wyjechał do Paryża. Początkowo jego pobyt miał trwać 6 miesięcy, a został 54 lata. W 1964 roku założył markę Jungle Jup. Natomiast po podróży do Stanów Zjednoczonych zmienił nazwę na Kenzo. To właśnie Takada jako pierwszy połączył japońskie motywy z europejską modą. Projektant zapiska się w historii jako autor niezwykle odważnych i ekstrawaganckich pokazów.

Kenzo stale wprowadzał nowości w swojej firmie. Pierwszą męska kolekcję zaprojektował w 1983 roku, a pierwszą linię jeansów zaprojektował w 1988 roku. Natomiast pierwsze perfumy wprowadził w 1988 roku. W 1998 roku marka Kenzo została sprzedana francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH za 80 milionów dolarów. Projektant pozostał jej dyrektorem artystycznym do 1999 roku.

Perfumy Kenzo

Perfumy Kenzo szybko zdobyły ogromną popularność i szybko zyskały miano kultowych. Zapachy marki są niezwykle zmysłowe, tętniące życiem i pełne kolorów. Do najpopularniejszych perfum Kenzo można zaliczyć:

  • Flower by Kenzo — orientalno-kwiatowy zapach, który pieści zmysły każdego. Mają niezwykle uwodzicielską moc, a jednocześnie zachowują delikatność.
  • Kenzo Jungle — zapach pełny nuty pomarańczy oraz pikantnych nut goździka i kminku. Perfumy powstały w 1996 roku i do dziś uważane są za najlepsze wśród waniliowych.
  • Kenzo Amour — perfumy, które pachną miłością.

Perfumy Kenzo z pewnością zasługują na uwagę i świetnie sprawdzają się przy każdej okazji. Wszystkie kultowe zapachy można kupić na stronie perfumy.pl

Redakcja obliczaurody.pl