Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Zdrowe zamienniki kawy — naturalne energetyki

14 kwietnia 2020

Wiele osób nie wyobraża sobie swojego dnia bez kubka parzonej kawy. Kawa ma wielu miłośników na całym świecie. Nie każdy wie, że wypijana w dużych ilościach szkodzi naszemu zdrowiu. Czarny napój wypijany w nadmiarze uzależnia, powoduje ból żołądka, bezsenność i przyspiesza bicie mięśnia sercowego. Warto więc stosować zdrowe zamienniki kawy.

Co zamiast kawy?

Kawy nie można pić bez ograniczeń. Doskonałą alternatywą jest zielona herbata, yerba mate, ziarna kakaowca i guarana. Istnienie bardzo wiele propozycji zastąpienia czarnego napoju.
Zdrowe zamienniki kawy są ogólnodostępne. Kupić możemy je w sklepach stacjonarnych, internetowych, zielarniach, aptekach i sklepach ze zdrową żywością. Zapłacić możemy kartą płatniczą lub gotówką przy odbiorze.
Warto je kupić z kilku powodów. Są zdrowe, uwalniają nas od zmęczenia fizycznego i psychicznego, zwiększają naszą umiejętność zapamiętania, poprawiają koncentrację, przyspieszają nasz metabolizm, mają działanie antybakteryjne.

Zdrowie i energia

Zdrowe napoje poprawiają nasz nastrój i dodają energii. Są bogate w kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały, niwelują zmęczenie, pobudzają nasz zmęczony umysł, zmniejszają ryzyko zawału serca i miażdżycy tętnic, spowalniają proces starzenia organizmu i regulują poziom cholesterolu.
Decydując, się na zdrowe zamienniki kawy warto, wybrać yerba mate. Ma unikalne właściwości. Wzmacnia nasz organizm. Poprawia ukrwienie. Jego działanie jest długotrwałe. Popularny w Argentynie, Urugwaju, Brazylii, Paragwaju, Libanie i Syrii. Od siedemnastego wieku znany w Europie.
Nazwa została nadana przez misjonarzy. Dzięki jezuitom yerba mate stała się bardziej popularna od herbaty. Indianie napój ze sproszkowanych liści i pędów nazywali caá. Legenda głosi, że otrzymali napój od bogini chmury i księżyca w zamian za uratowanie im życia przez indiańskiego starca.
W Polsce zdrowe zamienniki kawy pojawiły się w latach dziewięćdziesiątych. Są chętnie kupowane w naszym kraju. Dają nam poczucie sytości, wspomagają odchudzanie, poprawiają kondycję włosów, paznokci, zębów i skóry. Doskonałe w leczeniu zaprać, zatruć i przeziębień. Rozluźniają napięte mięśnie i całe ciało.

Zamiennik kawy — naturalne energetyki

Warto pić naturalne energetyki. Są w stu procentach bezpieczne i zdrowe. Obniżają poziom cholesterolu, naturalnie pobudzają, chronią przed próchnicą, usuwają szkodliwe toksyny z organizmu. Bogate w potas, cynk, fluor, fosfor, magnez, cynk i sód.
Zbawiennie wpływają na naszą psychikę. To dary natury. Mają dużą przewagę nad popularną kawą. Biorą udział we wszystkich przemianach komórkowych. Chronią nas przed chorobami cywilizacyjnymi i złośliwymi nowotworami. Niszczą wolne rodniki. Ułatwiają dopływ krwi do mózgu.
Zdrowe zamienniki kawy nie są drogie. Mają atrakcyjne ceny. Są polecane przez specjalistów i ekspertów. Wyśmienicie smakują. To królestwo zdrowia i smaku. Znane od wieków. Dają naszemu organizmowi prawdziwy zastrzyk potrzebnej energii.
Dodają nam sił i uzupełniają poziom elektrolitów. Zdrowe zamienniki kawy to rewelacyjny i zdrowy sposób na rozpoczęcie każdego nowego dnia.

Redakcja obliczaurody.pl

Redakcja "Oblicza Urody" to zespół entuzjastów, którzy łączą swoją pasję do zdrowego stylu życia, mody i urody z profesjonalnym podejściem do tworzenia treści. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać użytkownikom rzetelne informacje, praktyczne porady i najnowsze trendy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?