Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zimowy trening – jakie ubrania sprawdzą się najlepiej?

24 listopada 2022 Zimowy trening

Jeśli tylko aktywność na świeżym powietrzu sprawia nam przyjemność i ma duży wpływ na nasze samopoczucie, to nie warto rezygnować z niej również wtedy, gdy przychodzi zima. Zimowe treningi przyniosą nam tak samo dużo korzyści, ale musimy zadbać o to, aby odpowiednio się na nie ubrać. Jakie ubrania sprawdzą się najlepiej?

Rodzaj odzieży dostosuj do treningu

Zimą można zarówno biegać, jak i maszerować, uprawiać nordic walking, a nawet jeździć na rowerze – potrzeba do tego tylko odpowiedniego stroju. Im nasza aktywność jest bardziej intensywna, czym odznacza się między innymi bieganie, tym bardziej powinna być profesjonalna. Podobnie jest z jazdą na rowerze – potrzebujemy nie tylko okrycia zewnętrznego, które zabezpieczy nas przed warunkami pogodowymi, ale również odpowiednich ubrań pod kurtkę, które pomogą utrzymać komfort cieplny i sprawią, że nasze ubranie w trakcie treningu nie zrobi się mokre od potu, bo to najszybsza droga do przeziębienia. Ponadto koniecznie trzeba również zainwestować w odpowiednie buty sportowe damskie. Jeśli trening ograniczamy do lżejszej aktywności, to wystarczą nam wygodne ubrania sportowe uszyte z odpowiednich materiałów. 

Stawiaj na właściwe materiały

Ubrania przeznaczone na zimowy trening powinny przede wszystkim być uszyte z odpowiednich materiałów. Oczywiście zawsze warto postawić na te najbardziej naturalne, ale często są one niewystarczające na zimową, zmienną pogodę. O ile bawełniane bluzy czy t-shirty sprawdzą się jako warstwa docieplająca pod okrycie wierzchnie, tak kurtka powinna być już wykonana z materiałów, które ochronią przed deszczem, śniegiem i wiatrem, a tym przypadku znacznie lepiej postawić na wysokiej jakości materiały syntetyczne. Ponadto warstwa ubrań, która znajdują się najbliżej ciała, powinna należeć do tzw. bielizny termoaktywnej. Także buty sportowe damskie powinny być cieplejsze, odporne na przemoknięcie i z grubszym bieżnikiem, który zapewni nam lepszą stabilizację na śliskiej powierzchni. 

Zwróć uwagę na estetykę swojego stroju 

Nawet osoby, które preferują samotne treningi, mogą natknąć na inne osoby uprawiające swoją ulubioną aktywność na świeżym powietrzu. Warto więc przyłożyć więcej wagi do estetyki naszego sportowego stroju. Modne i ładne stroje sportowe dostaniemy w większości sklepów oferujących tego rodzaju odzież. Postawmy na energetyzujące kolory, które ocieplą zimową atmosferę, a także na fasony, w których nasza sylwetka prezentuje się dobrze – wtedy nie tylko będziemy czuć się swobodnie i wygodnie, ale również ładnie. 

Postaw na efektowne dodatki 

Takie elementy odzieży jak czapki, rękawiczki i kominy czy szaliki są niezbędne również w czasie treningów. Nawet jeśli preferujemy bardziej stonowane kolory, to przynajmniej te dodatki wybierzmy w bardziej intensywnych kolorach – w ten sposób pozytywnie naenergetyzujemy również inne osoby, które spotkamy na swojej drodze. Ponadto, co istotne, jasne kolory zapewnią na również większe bezpieczeństwo w czasie treningu szczególnie po zmroku, bo po prostu sprawią, że będziemy lepiej widoczni na drodze.

Redakcja obliczaurody.pl

Redakcja "Oblicza Urody" to zespół entuzjastów, którzy łączą swoją pasję do zdrowego stylu życia, mody i urody z profesjonalnym podejściem do tworzenia treści. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać użytkownikom rzetelne informacje, praktyczne porady i najnowsze trendy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mydło malinowe do pielęgnacji
sweter
Zimowy trening

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zimowy trening