Dlaczego klinika przeszczepu włosów to dobry pomysł, jeżeli chcemy odzyskać nasze włosy?

Z tym pytaniem boryka się coraz więcej osób, a zwłaszcza mężczyzn. Nie ma w tym nic dziwnego – niezdrowy tryb życia, stres, używki, oraz wiele innych czynników wpływa negatywnie na stan naszego owłosienia. Czy jednak gdy staniemy się całkowicie łysi, nie ma ratunku dla naszych włosów? Oczywiście, że jest, dlatego też, wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy przyjrzeć się, jak wygląda przeszczep włosów.

Gdzie możemy przeprowadzić zabieg przeszczepienia włosów?

Jeżeli chodzi o miejsce, w jakim przeprowadzane są tego typu zabiegi, to wbrew pozorom musi być to wyspecjalizowana w tego typu zabiegach placówka. Wielu z was zapewne teraz zapyta dlaczego? A dlatego, że po pierwsze do tego typu zabiegów potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który nie każda klinika posiada. Po drugie potrzebny jest odpowiednio wykwalifikowany personel medyczny, z którego pomocą nie tylko będzie możliwe przeprowadzenie całego zabiegu, ale przede wszystkim przyniesie on pożądane skutki. Z tego też względu wybór odpowiedniej kliniki przeszczepu włosów, jest tak naprawdę kluczową kwestią. Jeżeli zaś chodzi o sam zabieg, to zazwyczaj trwa on od 2 do 8 godzin – wszystko tak naprawdę zależy od stopnia łysiny.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu przeszczepu włosów?

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do przeszczepu, to są nimi:

  • choroby układu krążenia,
  • różnego rodzaju stany zapalne skóry,
  • choroby nowotworowe,
  • występowanie łysienia plackowatego,
  • przekroczenie dopuszczalnych norm w skali Norwooda.

Jeżeli wstępuje u pacjenta któreś z powyższych przeciwwskazań, to każdorazowo klinika przeszczepu włosów podejmuje indywidualnie decyzję, czy pacjent kwalifikuje się do zastosowania danej metody przeszczepu. Jest to ważne, ponieważ po pierwsze przeszczep może się wtedy nie przyjąć, po drugie może on spowodować groźne dla zdrowia pacjenta powikłania – dlatego też przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie wywiadu zdrowotnego.

Klinika przeszczepu włosów może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Aby jednak tak się stało, to pacjent musi spełniać odpowiednie warunki odnośnie do stanu zdrowia, oraz stopnia łysiny. Warto też korzystać z pomocy kliniki przeszczepu włosów, która posiada odpowiednie do tego zabiegu zaplecze, zarówno w postaci sprzętu medycznego, jak i również odpowiednio wykwalifikowanego personelu medycznego. W przeciwnym razie narażamy się między innymi na niepowodzenie zabiegu.

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.