Jak dobrać kolor swetra męskiego do karnacji?

Wraz z nadchodzącym zimowym sezonem w sklepach pojawia się obfitość swetrów męskich, które wydają się świetną alternatywą dla bluz czy koszul. Rozpinane, wciągane przez głowę, z golfem lub dekoltem i oczywiście w szerokiej gamie kolorystycznej — jak zgrać sweter odpowiednio ze swoją karnacją? – Oto kilka zasad, których warto przestrzegać!

Cztery pory roku, czyli typy karnacji 

Znajdziemy wiele poradników co do tego, jak dobierać kolory do swojej karnacji. Najczęściej zalecają one, aby odnaleźć swój typ wśród czterech pór roku, czyli wiosny, lata, jesieni i zimy. Każdy z typów odznacza się innym kolorem skóry, włosów, oczu, a nawet sposobem opalania się, trzeba jednak przyznać, że nie każdy umie właściwie określić swój typ urody, a mężczyznom przychodzi to z jeszcze większym trudem niż kobietom. Sweter to jednak taki element garderoby, który musi być dobrany idealnie pod względem kolorystycznym, aby dobrze się w nim czuć oraz wyglądać. Dlatego oprócz podziału na pory roku, można także zastosować nieco mniej skomplikowaną metodę, która dzieli mężczyzn na tych o jasnej oraz o ciemnej karnacji. 

Idealny sweter dla panów o ciemnej karnacji 

Naturalna, śniada cera to zdecydowanie istotny walor męskiej urody i trzeba również przyznać, że znacznie łatwiejszy w stylizacji, ponieważ do śniadej karnacji pasuje niemal każdy kolor z małymi wyjątkami. Jaki kolor swetra będzie najodpowiedniejszy dla panów o śniadej karnacji? Na pewno warto wziąć pod uwagę sweter w kolorze bordowym, granatowym, ciemnoniebieskim, jasnoróżowym, a także czarnym. Jakich unikać swetrów? – Najlepiej zrezygnować z barw, które sprawią, że w połączeniu z naszą skórą stworzą jednobarwną i nijaką plamę — dlatego warto unikać swetrów w kolorze oliwkowym, ciemnobeżowym, brązowym, a także soczyście czerwonym. 

Jaki kolor swetra dla panów o jasnej karnacji?

Mężczyźni o jasnej karnacji powinni również wybierać swetry w jaśniejszych oraz bardziej stonowanych odcieniach. Na pewno sprawdzi się zdecydowana większość odcieni pastelowych, kolor jasnoniebieski, beż, ecru, grafit, a także róż, ciemna zieleń oraz ciemny brąz. Warto stawiać na barwy przygaszone i przydymione, a już na pewno z intensywnych kolorów powinni zrezygnować panowie o jasnej karnacji i w starszym wieku. Przygaszone i stonowane kolory sprawią, że każdy mężczyzna będzie wydawał się bardziej atrakcyjny i promienny. Jak modne swetry w różnych kolorach prezentują się w męskich stylizacjach? – Sprawdź na stronie https://bytom.com.pl/c-swetry

Uniwersalne kolory swetra dla każdego mężczyzny 

Zawsze można kierować się powyższymi wskazówkami lub postawić na jeden ze swetrów w kolorze uniwersalnym, który pasje do każdego typu urody. Są to przede wszystkim swetry w kolorze szarym, czarnym, grafitowym oraz białym. Zawsze będziemy prezentować się w nich atrakcyjnie i elegancko, a ponadto łatwo je dopasować do innych elementów garderoby. Istnieje również grupa barw, które prawie zawsze wywołają niekorzystny efekt — unikajmy swetrów w kolorze intensywnej czerwieni, purpury, soczystych różów i pomarańczy.

Redakcja obliczaurody.pl