Jak dopasować garnitur na studniówkę i maturę?

Studniówka i matura to niewątpliwie jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu młodego mężczyzny. Jaki garnitur należy wybrać na bal studniówkowy, a jaki na egzamin maturalny?

Garnitur w szafie młodego mężczyzny

Garnitur jest obowiązkowym elementem garderoby każdego mężczyzny. Garnitury męskie są idealnym strojem na wydarzenia, na których trzeba wyglądać elegancko, jak i również do pracy czy na spotkania biznesowe. Młodzi mężczyźni, wybierając garnitur, powinni zwrócić uwagę na swój typ sylwetki, bowiem fason garnituru powinien maskować jej mankamenty oraz podkreślać walory. Młodzi panowie często są wysocy i szczupli, a więc doskonale będą prezentować się w garniturze typu slim fit. Z kolei mężczyźni o nieco tęższej budowie ciała powinni wybierać garnitury o kroju regular fit. Przy wyborze idealnego fasonu garnituru zaleca się zapoznanie się z szeroką ofertą sprzedawców internetowych i przeglądać każdy uznany sklep z ubraniami. Wybierając garnitury, młodzi panowie powinni brać pod uwagę charakter wydarzenia, na jaki ma być od przeznaczony, skład surowcowy materiału, kolor oraz fason. 

Jak wybrać garnitur na studniówkę?

Bal studniówkowy jest wydarzeniem, na którym każdy młody mężczyzna chciałby prezentować się perfekcyjnie, co wynika m.in. z uwiecznienia balu za pomocą filmów i zdjęć stanowiących pamiątkę na całe życie. Oprócz nienagannego wizerunku bardzo istotną kwestią na balu studniówkowym jest komfort. Wybierając garnitur na studniówkę, należy pamiętać, że jest to impreza, na której się tańczy, a więc wygoda stroju jest tu elementem priorytetowym. Zaleca się, aby garnitur męski na studniówkę był wykonany z materiału odpornego na na zagniecenia, rozciąganie i kurczenie, czyli np. z wełny wzbogaconej poliestrem lub lycrą.

Przez zakupem garnituru należy sprawdzić, czy marynarka leży gładko na plecach, a nogawki spodni nie są zbyt długie. Odradza się zakładanie na studniówkę garnituru w kolorze czarnym, smokingu oraz fraku, ponieważ nie są one odpowiednie dla młodzieńczej stylizacji. Ponadto tego typu kostiumy są mało uniwersalne i raczej nie będzie okazji, aby ponownie gdzieś w nich wyjść.

Ważnym czynnikiem wpływającym na wizerunek przyszłego maturzysty na balu studniówkowym jest kolor garnituru. Za najbardziej bezpieczny kolor uznaje się obecnie granat, chociaż garnitury niebieskie również są mile widziane. Wybierając rozmiar garnituru, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jak marynarka leży na ramionach, ponieważ nie da się się tego później skorygować u krawca. Marynarka garnituru męskiego powinna być idealnie dopasowana w ramionach, podkreślając sylwetkę mężczyzny przy jednoczesnym zagwarantowaniu komfortu podczas poruszania się. Jeśli zależy nam na fachowym doradztwie podczas dobierania garnituru, pomocny może okazać się sklep z ubraniami, w którym udzielą nam odpowiedzi na pytania związane z modą. 

Jak wybrać garnitur na maturę?

Matura, podobnie jak inne egzaminy państwowe, wymaga posiadania odpowiedniego stroju, który przede wszystkim powinien być oficjalny i elegancki. Bardzo szykownie na egzaminach maturalnych wypadnie garnitur w kolorze ciemnogranatowym, jednorzędowy, wykonany z najwyższej jakości wełny. Ważne jest, żeby garnitur męski na to ważne wydarzenie był przewiewny, ponieważ wysoka temperatura w maju jest stosunkowo częstym zjawiskiem.

W przypadku garnituru na maturę kluczową rolę odgrywa koszula, która powinna być biała. Istotne jest, aby stylizacja została dopełniona krawatem w stonowanym, ciemnym kolorze. Garnitur na maturę idealnie prezentować się będzie w towarzystwie eleganckich dodatków, takich jak np. skórzany pasek oraz skórzane buty, które są wykonane z tego samego materiału o identycznym kolorze. Młodzi panowie nieprzepadający za zbyt oficjalnymi strojami mogą założyć na maturę np. niebieski garnitur i brązowe buty, co nada im oryginalnego wizerunku. Niektórzy maturzyści zamiast krawatu wybierają muchy w nasyconych kolorach lub muchy w delikatne kropki. Wybierając garnitur na maturę oraz dodatki do niego, warto zapoznać się z ofertą przedstawioną np. przez renomowany sklep z ubraniami

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *