Rodzaje masażu

Częste zmęczenie fizyczne i psychiczne wpływa negatywnie na nasz organizm jak i samopoczucie. Stres spowodowany zbyt dużą ilością pracy, ciągłymi problemami ciągnie za sobą konsekwencje. Co w takim razie robimy aby się odstresować, chociaż na chwilę odprężyć? Otóż sposobów na zaradzenie tym problemom jest kilka. Dla niektórych odpowiednim sposobem na oczyszczenie umysłu i rozruszanie swoich mięśni jest uprawianie sportu. Aktywność fizyczna w pewien sposób oczyszcza nas umysł, sprawiając, że skupiamy się na zmęczeniu fizycznym.Dla innych sposobem na dobry relaks może być dobra książka i herbata lub podobny zestaw, zamieniając książkę na film czy kontynuację serialu. Jednak powszechnie znanym i coraz częstszym sposobem na zrelaksowanie się, jest wizyta u masażysty.

Co to tak właściwie jest masaż?

Jest to zabieg fizjoterapeutyczny, który polega na uciskaniu mięśni w odpowiednim tempie oraz z odpowiednią siłą. Aby masaż przyniósł skutki musi zostać oczywiście prawidłowo wykonany, najlepiej przez wyspecjalizowaną do tego osobę. Masaż jednak nie opiera się tylko na uciskaniu mięśni. W dzisiejszych czasach istnieją różne rodzaje masażu, które zależą od celu do jakiego dążymy. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego zabiegu jest masaż klasyczny. Jest on chyba znany każdemu z nas. Cały zabieg polega na ugniataniu, masowaniu i głaskaniu skóry. Jego efekty przynoszą zdecydowanie ogromne ukojenie dla naszych spiętych mięśni, ale poprawiają również krążenie krwi w naszym organizmie.

Czym jest aromaterapia?

Innym z również często wybieranych przez ludzi masaży jest tak zwana aromaterapia. To relaksacyjny rodzaj masażu.Jak się go wykonuje? Do wykonania zabiegu masażu relaksacyjnego będą nam potrzebne różne oleje i olejki eteryczne. W zależności od tego, czy naszym celem jest relaks czy rozluźnienie stosowane są do tego różne zapachy olejków. Jedną z najstarszych technik masażu, która wywodzi się z Dalekiego Wschodu jest masaż gorącymi kamieniami. To zjawisko nie jest jednak tak często spotykane w naszym kraju, lecz z dnia na dzień zyskuje na popularności. Na czym polega ten zabieg? Kamienie zostają podgrzane do odpowiedniej temperatury, a następnie zostają umieszczone w odpowiednich miejscach ciała, w celu rozluźnienia spiętych mięśni.

Masaż gorącymi kamieniami – dla kogo?

Ta forma masażu jest jedną z łagodniejszych. Mniej znanym, lecz równie skutecznym masażem jest masaż japoński, inaczej nazywany masażem Shiatsu. Metoda ta w dużej mierze usuwa z naszego ciała nagromadzone napięcie oraz służy do poprawienia procesów przemiany materii. Jego wykonanie jest bardzo proste. Polega ono w głównej mierze na uciskaniu mięśni palcem. Tak, jednym palcem. Jest to zadziwiająca technika, która przynosi ukojenie. Podobnym masażem do tego opisanego powyżej jest masaż tajski. Jaka jest między nimi różnica? Otóż masaż tajski posiada również elementy rozciągania. Spotkać można również tak zwany masaż ciążowy, który łagodzi bóle, skurcze oraz wpływa na zmniejszenie stresu, który jest obecny przed narodzinami dziecka. A zatem, zauważmy, że istnieje wiele technik masażu. W przypadku chęci na relaks, z pewnością znajdziemy dla siebie dobre rozwiązanie.

Redakcja obliczaurody.pl