Szykujesz się do walki ze zmarszczkami? Zwróć uwagę na kwas hialuronowy!

0
41

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych i głębszych bruzd? Czy dobrym rozwiązaniem będzie kwas hialuronowy? Dlaczego kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej polecają swoim pacjentom preparaty zawierające w swym składzie kwas hialuronowy?

Deformacje skóry, czyli  drobne zmarszczki mimiczne i bruzdy, to jedne z tych objawów upływu czasu, które są najbardziej niepożądane przez każdą kobietę. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro zmarszczki zdradzają ile mamy lat. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że to właśnie piękny i młody wygląd jest przez społeczeństwo przypisywany ludziom sukcesu. A każdy z nas chciałby być tak odbierany.

Zmarszczki naturalnie pojawiają się wraz z wiekiem ze względu na zachodzące w organizmie procesy starzenia się skóry. Na szczęście wcale nie musimy się im poddawać! Możemy się sprzeciwić i rozpocząć walkę. Bitwa będzie wygrana, jeśli tylko przeprowadzimy ją w odpowiedni sposób.

Kwas hialuronowy – właściwości, które musisz znać!

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w organizmie człowieka, której poziom spada wraz z upływem lat, doprowadzając do zmniejszenia jędrności i elastyczności skóry, a tym samym do powstania zmarszczek. Drobne zmarszczki z biegiem czasu przeobrażają się w głębokie bruzdy, które nieco trudniej jest wypełnić, dlatego dobrym pomysłem jest podjęcie odpowiednich działań gdy tylko zobaczymy pierwsze nieestetyczne wgłębienia.

Doskonałą metodą wypełniania zmarszczek jest kwas hialuronowy. Wstrzykuje się go w skórę za pomocą cienkiej igły. Wprowadzając go w konkretne, wymagające tego miejsca, możemy oczekiwać szybkiego pierwszego efektu. Jednak całkowite wypełnienie zmarszczek pojawi się po około dwóch tygodniach, ponieważ kwas hialuronowy musi związać wodę i ułożyć się w tkankach.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, dlatego wstrzykując go podczas zabiegów nie musimy obawiać się, że organizm źle na niego zareaguje. Kwas hialuronowy nie doprowadza do powstania reakcji alergicznych, a dodatkowo po kilkunastu miesiącach ulega samoistnemu rozpuszczeniu. To bardzo ważne, ponieważ wspomniane właściwości powodują, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w klinice Med Beauty w Świdnicy uznawane jest za bardzo bezpieczny zabieg, ponieważ przeprowadzane jest tylko przy użyciu najlepszych preparatów.

Czy wprowadzanie kwasu hialuronowego na zmarszczki jest bolesne?

Wiele kobiet, które chcą zaaplikować sobie kwas hialuronowy na zmarszczki, zaczyna zastanawiać się, jak dokładnie wygląda taki zabieg i czy jest bolesny. Pierwszym etapem jest zawsze konsultacja z lekarzem, przeprowadzenie wywiadu i wypełnienie karty. Na tej podstawie specjalista ocenia czy w danym przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Następnie wykonuje się oczyszczenie obszaru skóry, który będzie poddawany zabiegowi. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie kwasu hialuronowego w zmarszczki i bruzdy. Dokonuje się tego przy użyciu cienkiej igły, dlatego zabieg nie jest bolesny, choć w niektórych obszarach może być trochę niekomfortowy. Na szczęście w takich przypadkach najczęściej jest możliwość podania znieczulenia w postaci specjalnego kremu.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego wykorzystywane są nie tylko do wypełniania drobnych zmarszczek mimicznych i bruzd. Są także stosowane w tych obszarach twarzy, których objętość chcemy wyraźnie zwiększyć. Kwas hialuronowy doskonale spisuje się w powiększaniu ust i policzków, a także w modelowaniu owalu twarzy. Jest też dobrą metodą, jeśli zależy nam na ogólnym odmłodzeniu cery poprzez poprawę nawilżenia i jędrności skóry. Kwas hialuronowy można stosować również na szyję, dekolt i dłonie, aby zrewitalizować skórę w tych okolicach.

Więcej informacji na temat możliwości zastosowania kwasu hialuronowego znajdziesz na stronie kliniki Med Beauty w Świdnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here