Pielęgnacja – jak ją zaplanować?

Zaplanowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry nie jest wcale łatwe. Trzeba podejść do tematu bardzo kompleksowo. Pomocna będzie z pewnością chociaż podstawowa wiedza na ten temat. Z tego powodu warto czytać rzetelne publikacje i czerpać informacje z recenzji oraz poleceń innych osób. Na tej podstawie można określić co będzie potrzebne oraz wytypować jakie produkty powinny się sprawdzić. Punktem wyjścia zawsze jest ustalenie indywidualnych potrzeb. To od nich najwięcej zależy.

Jakie kosmetyki stosować?

Kosmetyki powinny koncentrować się na zniwelowaniu ewentualnych niedoskonałości i zaspokojeniu wszystkich wymogów cery. Dopiero wtedy można uzyskać zdrowy blask i dogłębne nawilżenie. Warto zapisywać swoje obserwacje przez kilkanaście dni. Na tej podstawie można określić jak skóra reaguje na stosowane dotąd kosmetyki. Ustala się również intensywność przetłuszczania lub przesuszania. Wszystkie spostrzeżenia są cenne. Szczególnie jeśli zmagamy się z nawracającymi uczuleniami lub wypryskami. Znalezienie przyczyny jest wtedy niezbędne. Samo dopasowywanie pielęgnacji warto rozpocząć od produktów nawilżających. Są potrzebne niezależnie od typu cery. Prawidłowa zawartość wody w tkankach reguluje ich funkcjonowanie. Przekłada się to na pracę gruczołów. Z tego powodu często przyczyną nadmiernego wydzielania sebum jest przesuszenie skóry. Produkty bogate w kwas hialuronowy mogą dać spektakularne efekty. Szczególnie jeśli są stosowane regularnie. Substancja ta wnika w głąb tkanki i działa na jej wszystkie warstwy przywracając nawilżenie.

Jaki skład powinny mieć kosmetyki?

Kosmetyki tego typu powinny jednak zawierać dodatkowo naturalne oleje lub inne substancje natłuszczające. Dopiero wtedy są w stanie dać trwałe rezultaty i rzeczywiście utrzymać efekt na długo. Konieczne jest prawidłowe zabezpieczenie skóry, aby nie straciła zbyt szybko cennych związków. Z tego powodu silnie odżywcze produkty najlepiej jest stosować na noc. Przez kilka godzin kosmetyk będzie mógł w pełni się wchłonąć. Rano cera będzie wyraźnie lepiej odżywione i wygładzona. Następnie można zaaplikować bardzo lekkie serum, które jedynie dodatkowo nawilży twarz. Będzie to również odpowiednia baza dla kosmetyków kolorowych ponieważ nie wpłynie negatywnie na ich utrzymywanie. Nadmiar substancji natłuszczających mógłby zmniejszyć trwałość makijażu i spowodować szybkie przetłuszczanie. Co pewien czas można dodatkowo stosować intensywnie działające produkty z dużą ilością substancji aktywnych.

Nie należy jednak przesadzać wtedy z częstotliwością. Nawilżające maseczki do twarzy najlepiej jest aplikować maksymalnie dwa razy w tygodniu. Można wtedy uzyskać spektakularne efekty i w pełni wykorzystać zawarte w preparacie związki. Kolejną bardzo ważną kwestią jest oczyszczanie i złuszczanie. Na co dzień można ograniczyć się do dokładnego mycia twarzy delikatnymi produktami. Oleje, toniki oraz żele micelarne będą wystarczające. Co kilka dni należy jednak sięgnąć po produkty umożliwiające usunięcie martwego naskórka. Tak przygotowana cera będzie znacznie lepiej chłonęła substancje odżywcze.

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *