Jak przygotować się do ślubu bez stresu?

Ślub i wesele to jedno z tych wydarzeń w życiu, do którego zwykle przygotowujemy się przez bardzo długi czas. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i zgodne z naszymi wizjami i marzeniami. Aby uniknąć stresu i różnych nieprzyjemnych wpadek, warto za przygotowania zabrać się odpowiednio wcześniej. Jak na luzie przygotować się do ślubu? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Czego nie robić na ostatnią chwilę?

Jeżeli chodzi o ślub, to tak naprawdę wszystko musi być wcześniej zaplanowane, a ogarnianie ważnych tematów na ostatnią chwilę może po prostu skończyć się ogromnym stresem i niezadowoleniem. Z wyprzedzeniem trzeba zatem znaleźć miejsce, w którym będziemy brali ślub, a następnie bawili się na weselu. Najlepiej odwiedzić je wszystkie osobiście, aby zobaczyć, jak prezentują się na żywo. Niestety zdjęcia zamieszczone w internecie nie zawsze pokazują wszystko. Na tournée po restauracjach, salach przyjęć oraz dworkach trzeba zarezerwować sobie nawet kilka weekendów. Dosyć istotna jest również znalezienie firmy cateringowej, która przygotuje smakołyki na nasze wesele. Trzeba zrobić to odpowiednio wcześniej, bo ta najlepsze w okolicy mają dużo obłożenie. Ta sama zasada dotyczy firmy, która będzie przygotowywała słodkości na weselny stół. Już kilka miesięcy wcześniej trzeba zatem zarezerwować sobie kogoś, kto wykona weselny tort, a także desery i ciasta. Wcześniej musimy również wybrać zespół lub DJ-a. Oprawa muzyczna na weselu jest bardzo istotna, bo to właśnie od niej w dużym stopniu zależy to, jak ludzie się bawią i jaka jest atmosfera. Najlepsze zespoły weselne często mają rezerwację nawet na 2 lata do przodu. Jak to wszystko ogarnąć bez stresu? Można po prostu zrobić sobie kalendarz przygotowań do ślubu, albo skorzystać z gotowych aplikacji, które są dostępne w internecie. Można też skorzystać z usług wedding plannera, a zatem osoby, która zawodowo zajmuje się organizacją ślubów. Zna się na tym temacie jak nikt, a poza tym często może wynegocjować różnego rodzaju rabaty i upusty, ponieważ zna ludzi z branży.

Wizerunek pary młodej

Jedna z ważniejszych spraw to oczywiście wizerunek pary młodej. Poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej trochę trwają i nigdy nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę. Sukienki szyte są na zamówienie, pod wymiary kobiety, dlatego też tak trudno znaleźć idealną kreację wtedy, gdy szukamy na przykład sukienek używanych. Jeszcze jedna bardzo istotna sprawa to obrączki ślubne. Nawet jeżeli wesele jest bardzo skromne i odbywa się tylko i wyłącznie w gronie najbliższych, a sukienka to po prostu zwykła kreacja z sieciówki, obrączki ślubne to coś zupełnie innego. to tak naprawdę najważniejszy symbol, dlatego warto przyłożyć się i kupić takie, które będą dla nas idealne. Jak wybrać obrączki bez stresu? Kupować je przynajmniej kilka miesięcy wcześniej. W salonach jubilerskich dostępne obrączki to jedynie atrapy, nic więcej. Obrączki zamawia się na swój wymiar, dlatego na ich wykonanie często oczekuje się nawet kilka miesięcy. Kto o tym zapomnij, może zafundować sobie niestety trochę ślubnego stresu więcej.

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.