Perfumy, czyli zapach wyrażający Ciebie

0
56

Perfumy są znane od lat. Ludzie stosowali je już w dawnych czasach aby ukryć nieprzyjemną woń, pokazać swój status społeczny, wyróżnić się na tle innych. Dziś dobry perfum kojarzony jest z wysokim statusem społecznym. Odpowiednio dobrany zapach przyciąga uwagę, świadczy o dbaniu o higienę, a tym samym o siebie.

Krótko o historii pachnideł

Historia zapachów sięga starożytności. Przepiękne wonie były stosowane podczas modlitw, w ofierze Bogom. Stosowanie olejów miało miejsce podczas świętych ceremonii, były czymś cennym. Osoby je używające cieszyły się wysokim statusem społecznym, gdyż środki te były dostępne tylko dla najbogatszych. Dziś świat uległ zmianie. Każdy może kupić sobie perfum, aby wyrazić siebie i odróżnić się od innych.

Perfumy, a inne kosmetyki

W obecnym świecie dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu, higieny, dbania o siebie. Nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni przywiązują do tego coraz więcej uwagi. Najładniejsze perfumy męskie powinny wyróżniać się nietypową wonią oraz długo utrzymywać się na skórze. Mężczyzna wybierając pachnidło powinien dopasować perfum do pory roku, swojego trybu życia a nawet wieku. Perfumy męskie, które najbardziej podobają się kobietą są stonowane, lecz intensywne. W letnich porach roku najładniejsze perfumy męskie powinny być orzeźwiające, natomiast w porach chłodniejszych cięższe i bardziej stonowane.

Podczas stosowania perfum warto zastanowić się także nad tym, jakie inne kosmetyki są stosowane. Męskie żele, kremy i pianki często mają swój intensywny zapach. Istotne przy doborze perfum jest to, aby ich zapach nie gryzł się z innymi kosmetykami.

Perfum, a zapach własnego ciała

Mężczyźni bardzo często mają problem z dużą potliwością. Podczas stosowania perfum warto pomyśleć o stosowaniu środków zmniejszających wydzielanie potu, gdyż nawet najładniejsze perfumy męskie mogą zostać przyćmione przez intensywny zapach skóry i jej gruczołów. Zapach wydzielin skórnych w połączeniu z stosowaniem perfum może być bardzo nieprzyjemny, dlatego podczas ich stosowania warto zadbać o higienę całego ciała.

Perfumy są dziś ogólnodostępne i powszechne. Warto znaleźć pachnidło, które podoba się osobie, która je stosuje, jest dopasowane do charakteru i stylu życia. Poprzez perfum można wyrazić osobowość swój nastrój, można wyrazić siebie. Poszukiwanie odpowiednich perfum może pomóc w odnalezieniu swoich oczekiwań i lepszym poznaniu siebie, co często w dzisiejszym świecie sprawia trudność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here