Plastyka powiek – na czym polega korekcja powiek?

0
38

Żadna zmarszczka, czy nawet głęboka bruzda nie dodaje nam lat tak bardzo, jak opadające powieki górne i ,,worki pod oczami”. To właśnie okolice oczu są najbardziej podatne na wpływ czasu, ponieważ skóra jest w tym miejscu bardzo cienka, a tym samym wiotczeje szybciej, niż na innych obszarach twarzy. Plastyka powiek jest w wielu przypadkach jedynym sposobem na redukcję tego typu niedoskonałości, a uzyskane efekty potrafią zadziwić. Przekonaj się, na czym polega plastyka powiek górnych i dolnych określana jako blepharoplastyka!

Wskazania do plastyki powiek – w jakim wieku warto zdecydować się na zabieg?

Plastyka powiek ma na celu redukcję wiotkiej skóry wokół oczu, napięcie oraz wygładzenie nierówności. Zwiotczenia wokół oczu najczęściej dotyczą osób po 50. roku życia, ponieważ w wielu przypadkach jest to następstwo naturalnych procesów zachodzących w skórze wraz z upływem lat. Nadmiernie opadające powieki górne oraz opuchnięte powieki dolne często są problemem odziedziczonym po rodzicach, a nieodpowiednia pielęgnacja skóry w młodości tylko pogłębia widoczność późniejszych zmian. 

Warto jednak zaznaczyć, że opadające powieki mogą pojawić się również u osób znacznie młodszych, nawet po 30. roku życia. Niejednokrotnie stres, nieprawidłowa dieta, czy znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie przyczyniają się do osłabienia kondycji skóry, a tym samym do utraty naturalnej jędrności.   

Nie zawsze jednak utrata nawilżenia skóry wokół oczy wymaga ingerencji chirurgicznej. W przypadku niewielkiego zwiotczenia istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które mogą wzmocnić skórę i obkurczyć tkanki odpowiedzialne za utratę napięcia. W Klinice Miracki w Warszawie plastyka powiek zawsze poprzedzana jest szczegółową konsultacją, która ma na celu obranie najlepszej metody leczenia uwzględniającej oczekiwania Pacjenta – wyjaśniają specjaliści. 

Na czym polega plastyka powiek górnych i dolnych?

Plastyka powiek wymaga od lekarza sporej precyzji, ponieważ naruszone zostają delikatne okolice oczu. Zabieg przeprowadza się po wcześniejszym podaniu znieczulenia, a niewielkie nacięcie na skórze wykonuje się w naturalnych fałdach, dzięki czemu blizny po plastyce powiek są praktycznie niewidoczne. 

W zależności od potrzeb lekarz usuwa nadmiar zwiotczałej skóry, a niekiedy także część tkanki tłuszczowej. Usuwanie większych fragmentów tkanek zwykle dotyczy powiek dolnych, na których często gromadzą się tzw. przepukliny tłuszczowe. Defekt ten często obejmuje sporą część powieki dolnej i opada nisko na policzki. W konsekwencji twarz wygląda na stale zmęczoną i opuchniętą. Z kolei opadające powieki górne w niektórych przypadkach usuwane są nie tylko ze względów estetycznych, ale także dla wygody Pacjenta. Opadające powieki często przysłaniają oko, utrudniają nałożenie kosmetyków, a nawet utrudniają widzenie i doprowadzają do łzawienia oczu.   

Po plastyce powiek lekarz zakłada szwy oraz niewielki opatrunek, który przysłania jedynie miejsce cięcia. Zwykle nie ma konieczności pozostania w Klinice i już na kilka godzin po zabiegu wracamy do domu. Jednak jeśli plastyka dotyczy jednocześnie powiek górnych i dolnych z usunięciem sporego fragmentu skóry i tkanki tłuszczowej, może być konieczne pozostanie w Klinice na jednodniową obserwację. Wszelkie czynności zawsze są ustalane indywidualnie. 

Jak długo trwa rekonwalescencja po plastyce powiek i kiedy zobaczymy efekty?

Przez kilka dni po korekcji powiek zaleca się stosowanie zimnych kompresów, co zmniejsza opuchnięcie i ewentualne zaczerwienienie. Szwy zakładane podczas plastyki powiek usuwa się po ok. 4-5 dniach od zabiegu. Przez kilkanaście dni warto również układać się do snu z wysoko uniesioną głową.

Całkowity okres rekonwalescencji po plastyce powiek górnych zwykle trwa ok 7 dni. Plastyka powiek dolnych wymaga natomiast nieco dłuższego odpoczynku, dlatego zaleca się przynajmniej 2 tygodnie urlopu od pracy. 

Ostateczne efekty plastyki powiek możemy ocenić, gdy rany całkowicie się zagoją. Zwykle jest to okres od 3 do 6 miesięcy. 

Jeśli chcesz spektakularnie poprawić spojrzenie i odmłodzić wyraz twarzy o kilkanaście lat – umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie! Lekarz przedstawi Ci dostępne metody leczenia! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here