Sezon jesienny, czyli idealny moment na laserowe usuwanie owłosienia

0
42

Usuwanie zbędnych włosków to uciążliwy element życia codziennego każdej kobiety. Jest to szczególnie przykre dla kobiet, u których włoski pojawiają się w nietypowych miejscach (np. z powodu problemów endokrynologicznych). Jeśli rozważasz, czy zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia, Warszawa obfituje w najlepsze salony depilacji laserowej. W tym przypadku najlepszą opcją jest depilacja laserem Vectus. W poniższym artykule przedstawiamy, dlaczego warto poddać się temu zabiegowi w jesiennych miesiącach.

Depilacja laserowa – najefektywniejsze usuwanie zbędnego owłosienia

W walce z niechcianym owłosieniem sięgamy zwykle po różne metody, takie jak golarka, krem, wosk czy depilator. Niestety, włoski zawsze wracają, a czasami zaczynają nawet wrastać w skórę, powodując miejscowe stany zapalne. Trwałe efekty przynosi wyłącznie depilacja laserowa.

Zabieg ten polega na użyciu wiązki światła laserowego, które niszczy mieszki włosowe. Mechanizm działania lasera bazuje na różnicy między jasnym kolorem skóry a ciemnym kolorem melaniny, czyli barwnika zawartego w strukturze włosa. Dzięki takiemu wybiórczemu działaniu niszczony jest tylko włos, a skóra pozostaje bezpieczna. Fakt, że laser nie narusza delikatnej skóry, jest wyjątkowo istotny przy depilacji miejsc wrażliwych, takich jak bikini czy twarz. Należy podkreślić, że po wykonaniu serii kilku zabiegów z uszkodzonych mieszków nie odrastają nowe włoski.

Kiedyś, gdy laser dopiero pojawił się na polskim rynku usług kosmetycznych, depilacja laserowa była dostępna tylko dla nielicznych. Aktualnie w przypadku zabiegów kosmetycznych, takich jak laserowe usuwanie owłosienia, Warszawa i inne większe miasta w Polsce oferują naprawdę wysokojakościowe usługi.

Sezon jesienny a depilacja laserowa

Jesień to najlepszy czas na depilację laserową. Skóra poddana depilacji laserowej nie powinna być bowiem poddawana działaniu promieniowania UV zarówno przed, jak i po zabiegu. Należy chronić ją przede wszystkim przed słońcem, dlatego lato czy wiosna nie są dobrymi porami roku na tego typu ingerencję. Poza tym, żeby depilacja laserowa okazała się skuteczna, wymagane jest przeprowadzenie serii zabiegów (min. 4), wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach. W przypadku rozpoczęcia naświetlań zimą i konieczności poddania się kilku dodatkowym zabiegom o charakterze uzupełniającym może zabraknąć czasu przed nastaniem słonecznej wiosny.

Dlaczego laser Vectus jest wyjątkowy?

Depilacja laserowa laserem Vectus odznacza się kilkoma właściwościami, których nie posiadają inne lasery. Po pierwsze, w laserze Vectus wbudowano specjalny czujnik, który po przyłożeniu do skóry na bieżąco odczytuje poziom melaniny. Na tej podstawie laser automatycznie dostosowuje potrzebną moc. Dzięki temu zabieg jest skuteczny i trwały, a ryzyko poparzenia wyeliminowane. Po drugie, głowica lasera jest wyposażona w specjalistyczne technologie chłodzące, które zmniejszają poziom bolesności zabiegu praktycznie do zera. Z tego względu depilacja laserowa laserem Vectus jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chciałyby wykonać depilację laserową, ale obawiają się bólu lub dyskomfortu. Po trzecie, po odbiciu się od skóry światło laserowe jest wykorzystywane ponownie, dzięki obecnemu wewnątrz głowicy systemowi luster. W ten sposób wydajność całej procedury znacząco wzrasta.

Depilacja laserowa to zdecydowanie najskuteczniejsza metoda usuwania niepożądanego owłosienia. Ponadto jest ona bezpieczna i bezbolesna. Najlepszym czasem na wykonanie serii naświetlań są najmniej słoneczne miesiące w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here