Pigmenty do makijażu permanentnego – co warto o nich wiedzieć

Kobiety pokochały makijaż permanentny. To jedno z tych rozwiązań, które oferuje im współczesna kosmetologia oraz kosmetyka. Dzięki niemu mogą na co dzień dużo szybciej wykonywać makijaż, a także zawsze czuć się piękniej. Makijaż permanentny tak ładnie podkreśla linię oczu, dając im ciemniejszą oprawę. Poza tym można wykonać go również na brwiach, uzyskując w ten sposób wymarzone łuki. Dla kobiet, dla których z rana liczą się wszystkie cenne minuty, makijaż permanentny będzie bardzo dużym wsparciem.

Pigmenty do makijażu permanentnego

To po stronie kosmetyczki i kosmetologa leży wybór najlepszych materiałów do wykonywania makijażu permanentnego. Na rynku tego typu rzeczy istnieje spory tłok, jednak zawsze należy celować w produkty najwyższej jakości, od producentów renomowanych i uznanych w środowisku. Pigmenty do makijażu permanentnego muszą być nie tylko trwałe, ale też dawać doskonały efekt wizualny. Ważne jest to, jak będą pracować w skórze na przestrzeni lat, bo to właśnie wtedy często utleniają się, zmieniając drastycznie swój kolor. Dla wielu klientek to prawdziwy dramat, szczególnie jeżeli nie były wcześniej poinformowane o takim ryzyku.

Co zapewniają dobre pigmenty do makijażu profesjonalnego?

Dobre jakościowo pigmenty do makijażu permanentnego dają bardzo wysoki komfort pracy z nimi. Oznacza to, że podczas wykonywania makijażu permanentnego, kosmetyczka nie będzie miała problemu z równomiernym rozprowadzeniem barwnika pod skórą. Takie barwniki rzadziej wywołują alergię i różne niepożądane efekty uboczne, które mogą pojawić się szczególnie u osób mających problemy ze skórą wrażliwą. Najistotniejsze jest jednak to, jak pracują one na przestrzeni czasu. Tanie pigmenty do makijażu szybko się utleniają, drastycznie zmieniając swój odcień. Może zatem zdarzyć się, że dotychczas czarna kreska stanie się grafitowa, rozmyta i mało wyraźna. Jeżeli chodzi o makijaż permanentny brwi, to tutaj również pigmenty używane do jego wykonania mogą utleniać się w sposób niepożądany. Wtedy kreski zaczynają mieć kolor bordowy lub czerwony. Klientki są często przerażone tym efektem, zgłaszają się z reklamacją, a na forach internetowych piszą niepochlebne opinie na temat konkretnych gabinetów kosmetycznych i kosmetologicznych. Aby uchronić się przed tego typu sytuacjami, lepiej od razu sięgać po pigmenty droższe, od renomowanych marek. To etyka i odpowiedzialność kosmetyczki i kosmetologa, aby stosować, co najlepsze. W przypadku makijażu permanentnego absolutnie nigdy nie należy oszczędzać na pigmentach.

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.