Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak rozpocząć tworzenie manicure w warunkach domowych?

19 czerwca 2022


Chcesz rozpocząć robienie manicure hybrydowego w domowych warunkach? To świetna decyzja! Czeka Cię sporo zabawy i satysfakcji z samodzielnie robionych paznokci w domu, nie będą ograniczały Cię terminy u manikiurzystki, a ponad wszystko – zaoszczędzisz. Jednak, aby cieszyć się ładnymi paznokciami robionymi metodą hybrydową samodzielnie, koniecznie trzeba nauczyć się to robić. Jakich błędów nie popełniać, jakie narzędzia do manicure w domu kupić i jak właściwie zacząć – przeczytasz poniżej.

Przygotowanie płytki paznokcia

Absolutną podstawą jest dobre przygotowanie płytki paznokcia. Trzeba odsunąć skórki, usunąć sebum, dokładnie spilnikować paznokcie i wypolerować płytkę. Jeśli będziemy tutaj niedokładne lub pominiemy jeden z kroków, hybryda może się źle rozprowadzić, albo odklejać zbyt szybko. Skorki można odsuwać patyczkiem, a ich nadmiar wyciąć cążkami. Do odtłuszczania płytki paznokcia posłuży nam cleaner. Warto zakupić do tego waciki, które nie generują pyłków.

Jaki lakier hybrydowy wybrać na początek?

Gdy płytka paznokcia jest już przygotowana, należy przejść do nakładania lakieru. Na początek warto wybrać kolory w palety nude. Ewentualne błędy w rozprowadzaniu lakiery oraz nierówności i zalane skorki będą mniej widoczne, jeśli lakier pozostanie w stonowanym, jednolitym i neutralnym kolorze. Kobiety z cerą naczynkową, skłonną do zaczerwień, opalające się na różowo powinny wybrać odcienie chłodne (np. jasnoróżowy lakier do paznokci), a kobiety z ciemną karnacją zdecydowanie mogą pozwolić sobie na brzoskwiniowe lakiery do paznokci, hybrydy w kolorze écru, kremowym i w kolorze śmietankowym. Dla nich przeznaczone są również białe, śmietankowe i beżowe lakiery hybrydowe.

Co robić, aby manicure hybrydowy dłużej trzymał się na paznokciach?

Aplikowanie lakieru rozpoczynamy od warstwy primera, który przedłuży żywotność naszego manicure. Po każdej warstwie primera nakładamy cienką warstwę lakieru, a następnie wkładamy palec pod lampę UV. Lampy UV (lub LED) znajdziemy w każdym sklepie z drobnym AGD, w sieciówkach i w supermarketach. Warto jednak postawić na nieco lepsze źródła, takie jak Cuccio, czyli sklepy wyspecjalizowane w sprzedaży akcesoriów do manicure – https://cuccio.pl/.

Jak nakładać lakiery hybrydowy na paznokcie?

Nakładając lakier hybrydowy na paznokcie, kierujmy się zasadą, że mniej znaczy lepiej. Im mniej lakieru naraz zaaplikujemy na paznokieć, tym lepiej poradzimy sobie z ewentualnym usuwaniem rozmazanych warstw. Zdecydowanie też łatwiej nam będzie uzyskać równomierne rozłożenie lakieru, bez zalewania skórek i bez tworzenia się na nim fałd, jeśli nabierzemy naraz minimalną ilość preparatu.

Podsumowanie

Na koniec pamiętajmy: robienie manicure hybrydowego w domu powinno być przyjemnością. Wybierzmy w tym celu takie kolory lakierow hybrydowych, jakie lubimy i robmy to wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Nawet jeśli pierwszy manicure domowej roboty, z własną lampą nam nie wyjdzie, to pamietajmy, że praktyka czyni mistrza.

Redakcja obliczaurody.pl

Redakcja "Oblicza Urody" to zespół entuzjastów, którzy łączą swoją pasję do zdrowego stylu życia, mody i urody z profesjonalnym podejściem do tworzenia treści. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać użytkownikom rzetelne informacje, praktyczne porady i najnowsze trendy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mydło malinowe do pielęgnacji
sweter
Zimowy trening

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zimowy trening