Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wykonać makijaż dzienny?

15 lutego 2022 makijaż dzienny

Choć o makijażu mówi się przede wszystkim w kontekście wielkich wydarzeń, wykonuje się go również, gdy nie ma mowy o jakiejś szczególnej okazji, po prostu po to, aby poczuć się wyjątkowo. Makijaż dzienny, bo właśnie o nim mowa, charakteryzuje się tym, że jest niemal niewidoczny. Mimo to nie tylko koryguje to, co można uznać za niedoskonałość na twarzy, ale również podkreśla jej naturalne piękno.

Jak wykonać makijaż dzienny? – Od czego zacząć?

Mitem jest przeświadczenie, że profesjonalny makijaż dzienny może być wykonany jedynie przez profesjonalistę, choć z pewnością osobie posiadającej pewne doświadczenie zajmie on niewiele czasu. Także osoba, która dopiero zdobywa niezbędną wiedzę, może wykonać go na tyle starannie, że trudno będzie o bardziej satysfakcjonujące rozwiązanie. Kluczem do sukcesu jest staranne przygotowanie skóry, a zasada ta sprawdza się bez względu na to, czy makijaż wykonuje zawodowiec, czy też amator.
Kremy i bazy nawilżające są dziś dostępne w sprzedaży w imponującej liczbie, nie oznacza to jednak, że wszystkie są jednakowo atrakcyjne. Sięgając po nie warto więc koncentrować się przede wszystkim na tych, które są przeznaczone do określonego typu cery. Dzięki temu jeszcze przed nałożeniem właściwego makijażu można uporać się z wieloma niedoskonałościami, które, w innych okolicznościach, dawałyby o sobie znać. Dopiero po nałożeniu bazy można sięgnąć po podkład, potem zaś – omieść całą twarz sypkim pudrem po to, aby makijaż dzienny nie zniknął po kilku godzinach.

Na co zwracać uwagę wykonując makijaż dzienny?

Makijaż dzienny powinien być możliwie jak najbardziej dyskretny, nic więc dziwnego, że do jego wykonania używa się powszechnie neutralnej palety barw. Eksperci zwracają uwagę na to, że często wystarczają już trzy odcienie, aby osiągnąć efekt, który można opisać jako nierzucający się w oczy, a zarazem oszałamiający.
Nie wszystkie elementy klasycznego makijażu znajdują zastosowanie w jego dziennej wersji. Naszym największym ograniczeniem nie są jednak interpretowane na wiele sposobów konwenanse, ale przede wszystkim – czas, którym dysponujemy. Doskonałym przykładem może być tu kreska wykonywana z wykorzystaniem eyelinera znana też jako jaskółka. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby ją wykonywać, należy jednak liczyć się z tym, że tylko wprawna ręka umożliwi jej szybkie wykonanie. Niemal każda kobieta wykonująca dzienny makijaż może jednak pozwolić sobie na zastosowanie różu. Kosmetyk ten jest często opisywany jako taki, który jest w stanie zdziałać cuda i rzeczywiście, potrafi nie tylko nadać twarzy subtelnego blasku, ale i poprawić jej koloryt. Nie należy go stosować jedynie wtedy, gdy ma się cerę tłustą, z często rozszerzającymi się porami.

Redakcja obliczaurody.pl

Redakcja "Oblicza Urody" to zespół entuzjastów, którzy łączą swoją pasję do zdrowego stylu życia, mody i urody z profesjonalnym podejściem do tworzenia treści. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać użytkownikom rzetelne informacje, praktyczne porady i najnowsze trendy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mydło malinowe do pielęgnacji
sweter
Zimowy trening

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zimowy trening