Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wykonać naturalny makijaż krok po kroku?

14 lutego 2022 makijaż krok po kroku

Naturalny makijaż idealnie sprawdzi się na co dzień. Będzie doskonałym podkreśleniem twojej urody, ale tej urody nie przytłoczy i nadmiernie jej nie zmieni. Pamiętaj, że on ma cię upiększać i sprawiać, że zawsze z zadowoleniem spojrzysz na swoje odbicie w lustrze. Dowiedz się zatem, jak wykonać taki makijaż krok po kroku.

Krok 1 – ujednolicenie koloru twarzy

Podstawą każdego udanego makijażu jest oczywiście jednolity kolory skóry. Nie tylko podkład zapewni ci jednak ten efekt, bo nawet lekkim kremem BB zdołasz pięknie wyrównać koloryt skóry, zwłaszcza jeśli przykryjesz go później cienką warstwą delikatnie kryjącego pudru albo uzupełnisz go korektorem, który zakryje różnie niedoskonałości. Nie zapomnij też o konturowaniu. Bronzerem o ciepłym zabarwieniu podkreśl swoje kości policzkowe i rozprowadzać go również po obu stronach nosa, aby ten nos wyszczuplić, a później sięgnij po róż, by delikatnie ożywić nim cerę i nadać sobie pięknych rumieńców.

Krok 2 – podkreślenie oczu

Wszystkie kosmetyki, których użyłaś do wykonturowania twarzy, możesz też wykorzystać do wykonania klasycznego makijażu oka. Jak wykonać ten makijaż krok po kroku? Najpierw na całą powiekę nanieść matowy cień w cielistym kolorze. Ciemniejszy bronzer rozetrzyj w załamaniu powieki i w jej zewnętrznym kąciku, a jaśniejszego cienia użyj do zaakcentowania łuku brwiowego i rozświetlenia wewnętrznego kącika oka. Tak naprawdę to tyle. Podstawowy naturalny makijaż oka jest już zrobiony, więc nie pozostaje ci nic innego, jak zająć się jeszcze brwiami i rzęsami. Teraz w modzie jest look naturalny. Brwi przeciągnij więc miękką kredką w ciepłym odcieniu, a rzęsy wytuszuj dwukrotnie, używając maskary w czarnym lub ciemnobrązowym kolorze.

Krok 3 – zaakcentowanie ust

Skoro twój makijaż krok po kroku zakłada jedynie delikatne zaznaczenie oka, możesz zaszaleć nieco bardziej z ustami i zdecydować się na podkreślenie ich jakimś mocniejszym kolorem. Nie zapomnij jednak o pielęgnacyjnych podstawach. Twoje usta mogą świetnie wyglądać w każdym błyszczyku i w każdej szmince, jeżeli tylko będą gładkie i idealnie nawilżone, a skóra na nich nie będzie pomarszczona czy popękana. Jeszcze przed rozpoczęciem makijażu możesz wymasować wargi czystą szczoteczką do zębów. Teraz czas na szminkę. Wybierz tą czerwoną, starając się dopasować jej odcień i poziom jasności do typu swojej urody. Wargi powinnaś też wcześniej obrysować nieco ciemniejszą konturówką, aby w ten sposób efektownie i efektywnie je powiększyć.

Redakcja obliczaurody.pl

Redakcja "Oblicza Urody" to zespół entuzjastów, którzy łączą swoją pasję do zdrowego stylu życia, mody i urody z profesjonalnym podejściem do tworzenia treści. Każdy członek redakcji wnosi unikalne doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać użytkownikom rzetelne informacje, praktyczne porady i najnowsze trendy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mydło malinowe do pielęgnacji
sweter
Zimowy trening

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zimowy trening