Zalety kwasu hialuronowego, które powinnaś znać!

Kwas hialuronowy jest niezbędnym, naturalnym składnikiem naszych tkanek, m.in. skóry. Dlatego tak wielką popularność zyskał w medycynie estetycznej. Tak naprawdę, to jedna z głównych substancji wykorzystywanych w gabinetach, dlatego powinnaś znać jego szerokie zastosowanie. Wybierając się do kliniki, zdecyduj się na zabieg z kwasem hialuronowym z uwagi na jego liczne zalety! Jakie? Wyjaśniamy!

Moc kwasu hialuronowego

To, co najcenniejsze w kwasie hialuronowym, to jego znakomita zdolność do zatrzymywania wody w tkankach, dlatego przyczynia się do utrzymania właściwej struktury skóry. Sprawia, że (obok kolagenu i elastyny) jest ona napięta, jędrna o właściwej objętości i budowie. Kiedy brakuje kwasu hialuronowego, skóra traci na kondycji, staje się odwodniona, zaczynają pojawiać się zmarszczki. Niestety na skutek naturalnych procesów starzenia jest to nieunikniony proces. Co robić, aby uzupełnić braki kwasu hialuronowego?

Wyjątkowe działanie

Odpowiedź jest prosta – skorzystaj z gamy zabiegów na bazie kwasu hialuronowego! Iniekcje z tego cudownego środka to jedne z najszybszych i najskuteczniejszych procedur, które dają naturalne efekty. To wielka zaleta w porównaniu do innych zabiegów! Gdyż do tych – przeprowadzanych na bazie kwasu hialuronowego – praktycznie nie musisz się przygotowywać, a rezultaty będą widoczne od razu. Kwas hialuronowy pozwala redukować zmarszczki, wypełniać określone okolice, ale także poprawia ogólny stan i kondycję skóry, zapewniając jej drogocenne nawilżenie. Stymulując produkcję kolagenu i zatrzymując wodę w skórze, sprawia że staje się ona jędrna, gładka i odpowiednio nawilżona.

Szerokie zastosowanie w medycynie

Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie, nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w innych dziedzinach. Można go wykorzystywać m.in. w celu redukcji blizn (które pojawiają się np. po operacjach), doskonale sprawdza się także, jako środek wspomagający gojenie się ran. W ortopedii wykorzystuje się go, aby leczyć chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych oraz reumatoidalnym zapaleniu stawów – potrafi więc dać dużą ulgę osobom, które borykają się z tego typu problemami. Kwas hialuronowy to także wspaniały środek wykorzystywany w okulistyce. Do jego zalet należy też zaliczyć pomoc w leczeniu zaćmy. Stosuje się go także, jako składnik wielu leków związanych właśnie z okulistyką.

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.