Przemyślana garderoba

Budowanie spójnej garderoby nie jest wcale proste. Wymaga poświęcenia odrobiny czasu i wprowadzenia zasad, które będzie się stosować już na stałe. Jednak dzięki podporządkowaniu się regułom dalsze uzupełnianie ubrań stanie się znacznie bardziej świadome. Uniknie się nietrafionych zakupów i zaopatrywania się w rzeczy, które nie będą noszone ponieważ nie pasują do reszty, a ich stylizowanie sprawia ogromne trudności. Warto skupić się na znalezieniu elementów, które dają liczne możliwości i pasują do posiadanych już rzeczy. Punktem wyjścia zawsze jest dokonanie dokładnej analizy sylwetki. W ten sposób można określić jakie kroje są wskazane. Przy pomocy ubrań da się ukryć wszelkie mankamentu ciała.

Stylizacja maskująca mankamenty figury

Niedoskonałości stają się mniej widoczne jeśli zastosuje się prawidłowo dopasowane kroje. Warto umiejętnie z tego korzystać. Szczególnie jeśli sylwetka ma znaczne dysproporcje pomiędzy ramionami i biodrami. Te dwa wymiary warto mimo wszystko skutecznie wyrównać. Można to zrobić zmniejszając lub powiększając optycznie któryś z tych obszarów. Wszelkie nadruki i aplikacje sprawdzają się w tej roli doskonale. Należy jedynie dobrze dopasować ich wielkość i rozmieszczenie. W zależności od tego można uzyskać różnorodne rezultaty. Warto wiedzieć jak łączyć wzory, aby wyglądały razem dobrze. Daje to również większe możliwości mieszania ze sobą rzeczy posiadających nadruki. Oczywiście w stylizacjach nic nie może być przypadkowe. Z tego powodu każde połączenie należy bardzo dokładnie przeanalizować. Tworząc nawet codzienne stroje warto dążyć do dobrego podkreślenia figury. Zaakcentowanie talii nie jest wcale trudne. Wystarczy wykorzystać do tego pasek, którym zepnie się nieco luźniejsze ubrania. Równie dobrze sprawdzają się rozkloszowane sukienki, które idealnie przylegają w najwęższym punkcie sylwetki. W ten sposób podkreśla się kobiece kształty i znacznie poprawia się proporcje ciała.

Stylizacja a kolorystyka

Kolejną bardzo ważną kwestią jest kolorystyka. Nadmiar barw w garderobie może utrudniać tworzenie dobrze wyglądających zestawów. Z tego powodu zaleca się stworzenie palety odcieni, które będzie się wykorzystywać. Powinny znaleźć się w niej kolory, w których wygląda się najlepiej. Przy pomocy barw można zatuszować mankamenty ciała i sprawić, że teraz będzie wyglądała znacznie korzystniej. Z tego powodu tak ważne jest aby świadomie dopasowywać ubrania, które znajdują się w górnej części sylwetki. To one mają największy wpływ na wygląd. Bazowanie na naturalnych odcieniach oraz kilku bardziej wyrazistych kolorach znacznie ułatwia późniejsze tworzenie stylizacji. W ten sposób można stworzyć garderobę wypełnioną rzeczami, które pasują do siebie w różnorodnych kombinacjach. W takiej sytuacji można również zdecydować się na zakup nieco droższych rzeczy. Szczególnie jeśli wyróżniają się starannością wykonania oraz jakością użytego materiału. Zyskuje się wtedy pewność, że tak wybrane ciuchy zapewnią komfort w trakcie noszenia oraz będą prezentować się doskonale nawet po wielu miesiącach użytkowania.

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *