Relaksujące kosmetyki

Po ciężkim tygodniu pracy warto zadbać o siebie. Znalezienie czasu na relaks jest bardzo ważne. Pozwala wyciszyć swój umysł i przygotować do odpoczynku. Z tego powodu warto poświęcić czas na stworzenie odpowiedniej atmosfery i przytulnego otoczenia. Dzięki temu można się uspokoić i poświęcić ten czas w pełni dla siebie. Jest to idealna chwila na spa w domu. Można wyjąć swoje ulubione kosmetyki, na które nie ma się zwykle czasu. Aplikacja maski do włosów lub posiedzenie chwilę z maseczką na twarzy może być bardzo relaksujące. Szczególnie jeśli wybierze się produkty o pięknym zapachu. Warto jednak zwrócić uwagę także na ich właściwości.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów nie może być przypadkowa. Każdy produkt powinien być dopasowany do struktury i ułożenie łusek. Dopiero wtedy można uzyskać spektakularne efekty i zdrowy blask. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku produktów zawierających oleje. Należy kierować się zaleceniami producenta w trakcie dobierania kosmetyku. Dopiero wtedy można uzyskać wyraźne ożywienie bez efektu przyklapnięcia. Maskę do włosów najlepiej jest trzymać pół godziny. Oczywiście można pozostawić ją na dłużej jeśli ma się taką możliwość. Powinna jednak znajdować się w cieple. Gorąca kąpiel to idealny moment na użycie tego typu produktu. Maska powinna zostać delikatnie, ale bardzo dokładnie wmasować we włosy. Kluczowe jest, aby pokrywała ich całą powierzchnię. Po zmyciu nie jest konieczne mycie ich jeszcze szamponem.

Czy warto stosować odżywkę?

Dla lepszych efektów do swojej codziennej pielęgnacji warto włączyć odżywkę. Pozwala utrzymać zdrowy blask. Kolejnym sposobem na domowe spa jest używanie pachnących olejków i soli do kąpieli. Poza tworzeniem cudownego klimatu mają również właściwości pielęgnujące. Zmiękczają skórę i przygotowują ją do wchłaniania w późniejszym czasie balsamów. Dla lepszego efektu warto również sięgnąć po peeling, który usunie martwy naskórek. Dzięki temu składniki znacznie efektywniej wniknął w ciało i będą działać we wszystkich warstwach tkanki. Po takiej kąpieli niezbędne jest dokładne nawilżenie. Można sięgnąć po coś bardziej odżywczego niż klasyczne balsamy. Masła do ciała sprawdzają się idealnie w takim przypadku. Nawilżają i równocześnie natłuszczają. Tworzą warstwę ochronną, która zapobiega zbyt szybkiego przesuszaniu. Stosowane na noc mają wystarczająco dużo czasu, aby się wchłonąć.

Dzięki temu rano skóra powinna być bardzo miękka i elastyczna. Różnica z pewnością będzie zauważalna. Przed snem warto również sięgnąć po odżywcze serum oraz kremy o bogatej konsystencji. Wieloetapowa pielęgnacja pozwala uzyskać znacznie lepsze rezultaty. Nakładanie kosmetyków należy rozpocząć od bardzo lekkich produktów. Stopniowo powinniśmy sięgać po coraz bardziej tłuste preparaty. Dzięki temu w pełni wykorzysta się ich właściwości. Poszczególne związki będą miały możliwość wniknięcia w skórę. Równocześnie stopniowo buduje się warstwę ochronną, która umożliwi utrzymanie nawilżenia przez długi czas. Taki sposób aplikowania produktów pielęgnacyjnych jest najskuteczniejszy.

Redakcja obliczaurody.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *