Przebarwienia i cienie

0
151

Niwelowanie i ukrywanie niedoskonałości cery nie jest wcale takie proste. Szczególnie jeśli chodzi o znaczne zasinienia i przebarwienia. Warto wykorzystywać wtedy kilka metod, które będą wzajemnie się uzupełniać. Podstawą jest z pewnością odpowiednia pielęgnacja skóry. Stosowane kosmetyki nawilżające i odżywiające mają ogromny wpływ na kondycję cery. To od nich zależy czy będzie odpowiednio nawilżona. Warto dbać o prawidłową pielęgnację. Może to zapobiegać pojawianiu się kolejnych niedoskonałości oraz zniwelować widoczność już istniejących.

Jak rozświetlić cerę?

W celu rozświetlenia można stosować produkty zawierające witaminy. Dzięki temu twarz będzie znacznie lepiej odżywiona. Jednak nie mogą być one jedyną pielęgnacją. Niezbędne jest również dogłębne nawilżanie. Dopiero dobrze nawodniona skóra może wchłonąć substancje odżywcze i wykorzystywać je we wszystkich warstwach. Z tego powodu w każdej kosmetyczce powinny znajdować się lekkie produkty nawilżające. Nadają się do stosowania również pod makijaż, ponieważ nie obciążają nadmiernie cery. Wiele osób zastanawia się jak zwalczyć cienie pod oczami w krótkim czasie. Najszybsze efekty dają produkty z witaminą C. Jednak należy pamiętać, że nie można ich stosować zbyt często w okresie letnim. Niezbędne jest wtedy również aplikowanie filtrów przeciwsłonecznych. Wszelkie rezultaty nie będą błyskawiczne, ale z pewnością trwałe. Z tego powodu warto rozpocząć całą kuracje jak najwcześniej.

Jak maskować niedoskonałości?

Natychmiastowe zmiany mogą dać kosmetyki kolorowe. Dobrze kryjący korektor jest w stanie zatuszować nawet bardzo ciemne zasinienia. Warto również przetestować kilka wariantów, aby znaleźć ten najlepszy w danym przypadku. Produkty o silnym barwniku mogą niestety przesuszać. Z tego powodu tak ważne jest znalezienie równowagi między kryciem, a właściwościami pielęgnacyjnymi. Jest to uzależnione od typu cery oraz potrzeb w kwestii zakrywania przebarwień. Dobrym pomysłem jest również stosowanie kremów BB. Charakteryzują się silnym odżywianiem, a równocześnie dokładnym kryciem. Dzięki temu sprawdzają się nawet przy dużych problemach. Nie powinny obciążać delikatnej skóry pod oczami, a w większości przypadków nawet dodatkowo ją nawilżą. Kolejnym plusem jest zawarty w nich filtr UV, który chroni przed pojawieniem się kolejnych przebarwień i plam pigmentacyjnych. Kremy BB można łączyć z kryjącymi korektorami, aby uzyskać najlepszy efekt. Sprawdzi się to również w codziennym makijażu.

Dla lepszych rezultatów można również zaaplikować nieco jaśniejszy puder w okolicy pod oczami. Będzie odbijał światło i dodatkowo rozświetlić ten obszar. Równie ważny jak pielęgnacja jest demakijaż. Niezbędne jest dokładne usunięcie wszystkich kosmetyków po całym dniu. W tym celu warto stosować produkty na bazie olejowej, które skutecznie rozpuszczają nawet najbardziej zastygające podkłady i korektory. Dzięki temu nie będzie konieczności pocierania delikatnej skóry. Proces niwelowania cieni może również przyspieszyć regularne złuszczanie naskórka delikatnymi produktami przeznaczonymi do cery wrażliwej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here